Jest tak wiele rzeczy, które można zrobić dla swojego zdrowia, że trudno na coś się zdecydować. Najlepiej robić, ile jest możliwe. Warte uwagi jest przede wszystkim to, co nie wymaga wiele, a daje sporo korzyści. Chińskie ćwiczenia uzdrawiające ze strony www.taniaksiazka.pl to zagadnienie, z którym każdy powinien się zapoznać. Najlepiej poznać to zagadnienie z książki, gdzie zgromadzono aż 88 ćwiczeń. Są łagodne i łatwe, a korzyści z nich wiele.

Energia i dobre samopoczucie na co dzień

Autor książki Steven Cardoza jest lekarzem medycyny chińskiej. Korzysta ona z różnych dawnych dziedzin wiedzy. Wszystkie techniki w książce z ćwiczeniami uzdrawiającymi oparte są o zasady akupresury, jogi taoistycznej, Tai Chi oraz Qi Gong. Powinien się z nimi zapoznać każdy, kto narzeka na apatię i zmęczenie. Dzięki ćwiczeniom podnosi się poziom energii. Jej poziom zależy m.in. od prawidłowego przebiegu energii w ciele. Czegoś, co w zachodnim świecie jest mało znane, a dla medycyny chińskiej jest to zagadnienie podstawowe. Książka “Chińskie ćwiczenia uzdrawiające” przyda się też każdemu, kto chciałby się cieszyć dobrym samopoczuciem. Spokój wewnętrzny i dobry nastrój to coś, co można sobie wypracować.

Techniki na przeciwdziałanie różnym dolegliwościom

Kolejna korzyść to możliwość poradzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Wystarczy znaleźć ćwiczenie, które pomaga przy określonym problemie. Jest indeks, który ułatwia znalezienie potrzebnej techniki. Problemami wielu ludzi są: bóle stawów, wysokie ciśnienie, bezsenność, alergie, kłopoty trawienne. Na takie dolegliwości i wiele innych można znaleźć odpowiednie ćwiczenie. Techniki te pomogą także w walce z bólem. Prawidłowe wykonanie ćwiczeń uzdrawiających nie jest trudne. W książce są i rysunki, i opisy.

Żyć długo i w dobrym zdrowiu

Wydaje się, że te korzyści to już dużo, ale chodzi jeszcze o coś. Cały tytuł książki brzmi: “Chińskie ćwiczenia uzdrawiające. Klucz do witalności i długowieczności”. Druga część tytułu to coś, o czym marzy każdy. Troska o zdrowie wydłuża życie. I to także jest celem tej książki. Chodzi o długie życie w dobrym zdrowiu. Oto wszystkie korzyści:

  • więcej energii na co dzień,
  • spokój wewnętrzny,
  • dobre samopoczucie,
  • pozbycie się chorób,
  • pozbycie się bólu,
  • dobre zdrowie,
  • długie życie.

To wszystko staje się możliwe dzięki książce. Szanse na pełen sukces np. w walce z chorobą zależą od różnych czynników, ale każdy zyskać może sporo. Trzeba tylko sumiennie zabrać się do ćwiczeń. Poza dobrą wolą niczego więcej nie wymagają. Nie trzeba do nich ani specjalistycznego sprzętu, ani znakomitej kondycji. Zadbać o siebie dzięki nim mogą nawet osoby o słabym zdrowiu.