Spośród różnych książek o zdrowiu spore zainteresowanie wzbudza ta z ćwiczeniami uzdrawiającymi. Opisane w niej techniki oparte są na tradycjach medycyny chińskiej. To podoba się każdemu, kto ceni to, co jest sprawdzone i skuteczne. Komu przyda się taka książka? I czy każdy może z niej skorzystać?

Co zawiera książka o chińskich ćwiczeniach?

Autorem książki jest Steven Cardoza. Opisane w niej techniki oparte są na chińskiej tradycji leczniczej. Zawiera ona elementy takiej wiedzy jak: akupresura, joga taoistyczna, Tai Chi. Tytuł to “Chińskie ćwiczenia uzdrawiające” (https://www.bee.pl/chinskie-cwiczenia-uzdrawiajace-klucz-do-witalnosci-i-dlugowiecznosci-wyd-2-steven-cardoza_p1372833.html). Dzięki zawartym w książce ćwiczeniom można poprawić swój stan zdrowia. Dotyczą różnych obszarów ciała. Są np. ćwiczenia stóp, nóg, rąk, pleców, barków, gałek ocznych. W sumie jest ich 88. Są łatwe w wykonaniu i nie obciążają bardzo organizmu.

Przy każdym ćwiczeniu jest informacja o fizycznych i energetycznych korzyściach. Są opisy oraz ilustracje. Można więc mieć pewność, że robi się ćwiczenie tak, jak powinno ono wyglądać. Dzięki książce można łatwiej uporać się ze stresem. Pozwala ona zająć się problemami trawiennymi, nadciśnieniem czy uporać z dolegliwościami kręgosłupa. Są ćwiczenia na różne problemy zdrowotne.

Czy ćwiczenia uzdrawiające są dla każdego?

Zadbać o zdrowie dzięki tej książce może każdy. To spokojne, delikatne ćwiczenia. Można je wykonywać bez względu na wiek, kondycję czy stan zdrowia. Nie jest potrzebny do nich żaden sprzęt. To oznacza, że nie ma bariery finansowej, bo nie ponosi się wydatków na sprzęt specjalistyczny. Chińskie ćwiczenia uzdrawiające można wykonywać od razu po zapoznaniu się z książką. To, co najważniejsze, co decyduje, czy można zaczynać, to chęć podjęcia działania na rzecz swojego zdrowia. Drugi ważny warunek sukcesu to cierpliwość. Trzeba ćwiczyć regularnie i dokładnie stosować się do instrukcji. Pracować nad swoim zdrowiem na podstawie medycyny chińskiej może:

  • osoba młodsza i starsza,
  • ktoś zdrowy i mający poważne dolegliwości,
  • osoba o dobrej i słabej kondycji,
  • ktoś, kto chce działać dla swojego zdrowia,
  • osoba cierpliwa i wytrwała.

Największą motywację do ćwiczeń mają osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi. Chcą pozbyć się dolegliwości i bólu. Chińskie ćwiczenia uzdrawiające mogą wykonywać także osoby, które na nic się nie uskarżają. Nawet takim osobom przyda się mieć więcej energii. Warto też zadbać o to, by mieć sprawniejszy układ odpornościowy. Ćwiczy się, by było jeszcze lepiej, niż jest, by zdrowie zachować jak najdłużej. Każdy może wykonywać ćwiczenia z książki. Decydująca jest dobra wola.